Tolsa Sepiolite koupací písek 4kg

Sepiolita
761
190,00 Kč

Historie ceny     Historie ceny
Počet
Skladem - dodání do 6. prac. dne

Pro činčily a osmáky.

Tento písek je nejoblíbenější mezi profi chovateli.

Velmi kvalitní koupací písek pro činčily s vysokou odmašťovací schopností, zanechává krásně nadýchaný kožíšek.

Zrnitost 60/120µm

jak na to?
Vysypte Sepiolit do nádoby, ve které se bude činčila nebo osmák "koupat". Vytvořte vrstvu 3-5cm.
Takto připravenou nádobu vložte do ubikace zvířete. Ideální je umístěni do nejnižších míst z důvodu vysoké prašnosti.

Vhodnou nádobu můžete koupit ve stejné sekci, stejně tak jako Fungistop nebo Blue Dust pro přimíchání do Sepiolitu.Co je to Sepiolit?

V dřívějších dobách lidé věřili, že se jedná o zkamenělou pěnu. Název Sepiolit vznikl až v roce 1847 a dal mu ho geolog E.F. Glocker, protože mu tento minerál vzhledově připomínal sepiovou kost. Můžeme se také setkat s názvem Afrodit.
Různé zdroje uvádí odlišné chemické vzorce. Možná je to způsobeno lokalitou nálezu. Největší naleziště se nachází poblíž tureckého města Eskişehir, a dále se v Evropě vyskytuje na území Řecka a Španělska. Další lokality Severní a Jižní Amerika a Jihovýchodní Asie. Na území České republiky je to u Nové Vsi nad Oslavou nebo u Hrubšic.
V chemické terminologii, která však není jednotná, se jedná o vodnatý zásaditý křemičitan hořečnatý. Sepiolit obsahuje vodík, kyslík, křemík a hořčík. Na Mohsově stupnici je podobně jako Mastek nebo Sůl kamenná, tvrdost 2-2,5. Plave na vodě a odolává teplotám nad 1000 °C. Barvu může mít bílou, šedobílou, nažloutlou až do červena nebo modrozelenou.
Sepiolit je využíván ve stavebnictví jako izolant a vysoušedlo , dále jako přísada do keramiky a stavebních hmot, jako aditivum do barev a plastů. Z drogistického zboží se dává do zubních past a také se používá jako náhražka mýdla. Z nejkvalitnějších bílých kusů se vyřezávají dýmky – pěnovky.
V chovatelství se používá jako koupací písek pro činčily nebo do kočičích záchodů.
Čerpal jsem z webu Mindat a Wikipedie, Matěj Gumulák

Sepiolita
761

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: