Vítejte! Máme tu opět Advent a s tím spojené prodlevy s doručením z důvodu přetížení dopravců. Chci informovat hlavně o již nyní přetížených ALZABOXECH. Nově máme výdejka GLS, zvažte prosím tuto možnost pokud se vejdete do váhového limitu. Děkuji MG.

Tolsa Sepiolite koupací písek 4kg

Sepiolita
761
168,00 Kč
Počet
Skladem - dodání do 6. prac. dne

Od těžební společnosti Tolsa. Pro činčily a osmáky.

Tento písek je nejoblíbenější mezi profi chovateli, díky cenové dostupnosti ho můžete mít i Vy.

Velmi kvalitní koupací písek pro činčily s vysokou odmašťovací schopností, zanechává krásně nadýchaný kožíšek.

Zrnitost 60/100µm

jak na to?
Vysypte Sepiolit do nádoby, ve které se bude činčila nebo osmák "koupat". Vytvořte vrstvu 3-5cm.
Takto připravenou nádobu vložte do ubikace zvířete. Ideální je umístěni do nejnižších míst z důvodu vysoké prašnosti.

Vhodnou nádobu můžete koupit ve stejné sekci, stejně tak jako Fungistop nebo Blue Dust pro přimíchání do Sepiolitu.Co je to Sepiolit?

V dřívějších dobách lidé věřili, že se jedná o zkamenělou pěnu. Název Sepiolit vznikl až v roce 1847 a dal mu ho geolog E.F. Glocker, protože mu tento minerál vzhledově připomínal sepiovou kost. Můžeme se také setkat s názvem Afrodit.
Různé zdroje uvádí odlišné chemické vzorce. Možná je to způsobeno lokalitou nálezu. Největší naleziště se nachází poblíž tureckého města Eskişehir, a dále se v Evropě vyskytuje na území Řecka a Španělska. Další lokality Severní a Jižní Amerika a Jihovýchodní Asie. Na území České republiky je to u Nové Vsi nad Oslavou nebo u Hrubšic.
V chemické terminologii, která však není jednotná, se jedná o vodnatý zásaditý křemičitan hořečnatý. Sepiolit obsahuje vodík, kyslík, křemík a hořčík. Na Mohsově stupnici je podobně jako Mastek nebo Sůl kamenná, tvrdost 2-2,5. Plave na vodě a odolává teplotám nad 1000 °C. Barvu může mít bílou, šedobílou, nažloutlou až do červena nebo modrozelenou.
Sepiolit je využíván ve stavebnictví jako izolant a vysoušedlo , dále jako přísada do keramiky a stavebních hmot, jako aditivum do barev a plastů. Z drogistického zboží se dává do zubních past a také se používá jako náhražka mýdla. Z nejkvalitnějších bílých kusů se vyřezávají dýmky – pěnovky.
V chovatelství se používá jako koupací písek pro činčily nebo do kočičích záchodů.
Čerpal jsem z webu Mindat a Wikipedie, Matěj Gumulák

Sepiolita
761

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: